Grafik Tasarım Nedir?


Image
2021.01.2021
Grafik Tasarım Nedir?

Firmaların ihtiyaçları olan; kurumsal materyallerden, logo tasarımına, katalog tasarımından, outdoor reklam çalışmalarına kadar bir çok alanda sınırlarınızın ötesindeyiz.

Logo Tasarımı: Bir kurumun varoluşunu sağlayan en temel organdır ve müşteriyle iletişime geçen ilk yüzünüzdür. Logolar kurumlara ayırt edicilik kazandıran amblem veya tipografik (sadece metin) çalışmalar olabilir. Tasarım, özellikle yapılan işi çağrıştırmalı, rakiplerinden ayırt edilmeli ve akılda kalıcılığı yüksek olmalıdır. Bunun için profesyonel bir reklam ajansıyla çalışmak çok önemlidir. 

Kurumsal Kimlik Çalışmaları: Logo tasarımı tamamlandıktan sonra, kurumun çizgisini oluşturacak temeller bu tasarımlarda atılır. Firmayı temsil edecek tüm materyallerde aynı çizgi korunmalıdır. Bunun sebebi bu materyalleri görenler zamanla bu tasarım çizgisinin sizin markanızla özdeşleştiğini hatta logoyu bile görmeden bu çalışmaların size ait olduğu hissini yakalamak içindir. Yazı karakterleri, logonun kullanım yerleri, hatalı kullanımlar, materyaller üzerinde kullanımlar, bunlar ve daha fazlası bir kılavuz şeklinde hazırlanıp müşteriye sunulur. Bu kılavuz firmanızı yıllarca temsil edecek ve tasarımlarınızın daha doğru yapılması için ışık tutacaktır.

Kampanya Tasarımı ve Planlama: Firmaların doğru zamanlarda, doğru hedef kitleye ulaşabilmelerini en düşük maliyetle birlikte sağlamak için kampanya tasarımı ve planlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Strateji belirlendikten sonra içerik ve tasarım oluşturma tamamlanır ve müşteriye sunulur.